SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Dlaczego warto przenosić numer

Usługa przeniesienia numeru pozwala zachować ten sam numer telefonu komórkowego podczas zmiany operatora telefonii komórkowej . Abonenci często obawiają się zmiany operatora ponieważ sądzą że pociągnie to za sobą zmianę dotychczasowego numeru. Jednak nie jest to już żaden problem. Przeniesienie numeru od 2009 roku jest usługą całkowicie bezpłatną. Przenoszenie numerów , w wielu przypadkach, jest bardzo korzystne dla abonenta ponieważ umożliwia wybór  najbardziej odpowiedniej dla siebie oferty spośród ofert wszystkich operatorów. Duży stopień nasycenia rynku zmusza operatorów do coraz lepszych ofert także dla już pozyskanych klientów. Jest już prawie regułą , że w przypadku zmiany operatora abonent może dodatkowo uzyskać dodatkowe profity takie jak : dodatkowy pakiet minut , dodatkowa kwota do wykorzystania, obniżka abonamentu itp.

 

Przykłady stosowanych wcześniej dodatkowch korzyści za przeniesienie numeru przez klienta indywidualnego
(korzyści te częto ulegają zmianie i wynikają z konkretnych ofert promocjnych)

 

50% rabatu na abonament przez 3 miesiące w ofertach Super przejście do Play z wyłączeniem ofert ,,tylko sim" .  

Rabat 100% na pierwsze 3 abonamety w ofertach dla klienta indywidualnego
Rabat 100% na abonament przez pierwszy miesiąc  w przypadku wybrania przez klienta abonamentu równego 29,9 zł  lub rabat przez trzy pierwsze miesiące w przypadku wybrania abonamentu w wysokości większej lub równej 39,9 zł.
 

Dla Klienta indywidualnego (w ofertach z telefonem)  50% upustu na abonament przez okres 3 miesięcy lub inne korzyści wynikające z konkretnych promocji

  Pakiet 120 minut do wszystkich sieci krajowych  przez 3 miesiące. W tym okresie Abonent może rozmawiać, aż przez 150 minut miesięcznie (120 min+ 30min) płacąc tylko 1 zł za abonament telefoniczny .

 

Platforma nasza przedstawia także ranking ofert i tym samym zachęca do przeniesienia numeru do aktualnie najlepszych propozycji na rynku. Polecamy także oferty tupu ,,tylko SIM" w których  Klient nie otrzymuje od Operatora nowego telefonu ale w zamian otrzymuje bardzo duże korzyści w zakresie stawek za połączenia.  Więcej informacji na temat tych ofert oraz ranking najlepszych propozycji ,,tylko SIM" znajduje się na naszej stronie Super-SIM.pl.

Głównym założeniem usługi przenoszenia numerów jest zwiększenie poziomu konkurencji między Dostawcami Usług  co prowadzi do poprawy jakości obsługi klienta. Usługa przenoszenia numeru komórkowego (MNP) została pierwszy raz wprowadzona w Singapurze w 1997 r. i stopniowo stała się popularną usługą wielu konkurencyjnych operatorów telefonii komórkowej. Do końca 2004 r. usługa ta została wprowadzona w większości krajów Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Usługa przeniesienia numeru jest podstawowym bodźcem do konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym. Bez tej usługi abonenci byliby ,,zablokowani" u dotychczasowych operatorów. Operatorzy starają się jeszcze bardziej koncentrować na dotychczasowych abonentach. Uruchamiane są różnego rodzaju programy lojalnościowe, dodatkowe usługi, poprawa zasięgu itp.


Zgodnie z opublikowanymi przez UKE corocznymi Raportami o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce ilość dokonanych przenieniesień w roku 2012 wyniosła ponad 1,2 mln numerów komórkowych. Był to wzrost o 17 % w stosunku do roku 2011. Ponad 64 % numerów (w 2012 r.) przeniesionych do sieci innego operatora to przeniesienia do sieci Play. (w roku 2011 było to 71 %). Jak widać na przedstawionym niżej wykresie w 2012 roku dokładnie 1248 tys. numerów z różnych sieci zostało przeniesionych do Operatorów sieci telefonii komórkowej. W ostatnim czasie tempo wzrostu ilości przeniesień jednak trochę zmalało. W 2013 roku liczba przeniesień to 1,5 mln numerów.


więcej
więcej
© Przeniesienie.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2011