Proces przeniesienia numeru

Proces przeniesienia numeru nie powinien sprawiać Klientom większego problemu.  Zachęcamy do realizacji przeniesienia przez internet ponieważ prawie zawsze otrzymamy jakieś dodatkowe gratyfikacje. Przeniesienie numeru w Salonie sprzedaży też nie jest bardzo uciążliwe i może być ograniczone do jednej wizyty.

Proces przeniesienia numeru zamyka się w kilku krokach:

 1. Klient wypełnia specjalny wniosek na stronie internetowej Operatora  dedykowanej dla usługi przeniesienia numeru lub pozostawia numer kontaktowy
 2. W ciągu 24 godzin (roboczych) zostają przygotowane przez nowego Operatora dokumenty niezbędne do podpisania umowy na przeniesienia numeru i świadczenie usług telekomunikacyjnych przez nowego Operatora.
 3. Następnie zostaje zazwyczaj wysłana przesyłka kurierska  z nową kartą sim i ewentualnie telefonem oraz z wydrukowanymi i wypełnionymi dokumentami dotyczącymi przeniesienia numeru (wniosek o przeniesienie, pełnomocnictwo, umowa z nowym operatorem o świadczenie usług telekom. )
 4. Klient sprawdza dane i podpisuje dokumenty. We wniosku o przeniesienie numeru najkorzystniej jest wybrać opcję rozwiązania umowy o świadzcenie usług telekomunikacyjnych z Dotychczasowym Dostawcą  ze skutkiem na koniec okresu promocyjnego.
 5. Klient powinien posiadać kopię swojego dowodu osobistego ( oraz kopia NIP-u lub Regon-u w przypadku firmy).
 6. Jeśli dokumenty będą prawidłowo wypełnione i kompletne, to zgodnie z regulacjami prawnymi rozpocznie się proces przenoszenia numeru do sieci nowego Operatora. Jeżeli wszystkie warunki prawne zostaną spełnione, numer u nowego Operatora będzie aktywny w dniu ustalonym w umowie ( zazwyczaj na koniec okresu na jaki została zawarta poprzednia umowa).
 7. Wiekszość operatorów przy przenoszeniu numeru oferuje dodatkowo w promocji  tzw. numer tymczasowy. Numer ten po dokonaniu się procesu przeniesienia zostanie automatycznie zamieniony na numer przeniesiony.


O wyniku przeniesienia Klient jest informowany na bieżąco poprzez SMS-y.

Przeniesienie numeru pre-paid ( na kartę) możliwe jest tylko wtedy, gdy:

 1. u swojego dotychczasowego operatora Klient był zarejestrowanym użytkownikiem i jego dane osobowe są aktualne.
 2. numer jest aktywny u dotychczasowego operatora.

 • Samsung Galaxy A41 debiutuje w Polsce
  11.05.2020

  Samsung wprowadził na polski rynek nowy model smartfona ze średnie półki. Jest to Galaxy A41, który posiada 6,1 calowy wyświetlacz wykonany w...
więcej
więcej
© Przeniesienie.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2011