SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Czy można jeszcze bardziej obniżyć koszty używania telefonów komórkowych ?

Odpowiedzią na to pytanie zajmuje sie nasz serwis Przeniesienie.com , którego głównym  celem jest ułatwienie oraz uatrakcyjnienie klientom usługi przeniesienia numeru do innego operatora.
Jednocześnie platforma Przeniesienie.com oferuje klientom konkretne propozycje zmniejszenia kosztów za połączenia telefoniczne w sieciach telefonii komórkowej. Obecnie, rynek telefonii komórkowej, jest w znacznym stopniu nasycony i mocno konkurencyjny. Zmusza to Operatorów i Dostawców Usług do proponowania coraz to atrakcyjniejszych ofert. W ostatnim okresie kilku lat ceny za połączania we wszystkich sieciach telefonii komórowej znacznie spadły. Jeszcze kilka lat temu cena za minutę połączania na zewnątrz sieci wynosiła 70 - 80 gr/min . Obecnie ceny te spadły ponad dwukrotnie i nadal spadają. Dzięki , między innymi działaniom UKE ( Urządu Kontroli Elektronicznej) , poziom cen za usługi telefonii komórkowej w Polsce jest obecnie poniżej średniej krajów Unii Europejskiej. Obecnie cena 29 gr/min połączania na zewnątrz sieci nie wydaje się bardzo atrakcyjna dla świadomych klientów. Natomiast cena poniżej 10 gr/min jest już coraz częściej możliwa do osiągnięcia zarówno dla Klienta indywidualnego jak i małych firm. W ostatnim czasie rynek zdominowały oferty tupu ,,no limit" , gdzie za określoną kwotę ryczałtową otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. W takim przypadku trudno mówić o cenie jednostkowej za minutę połączenia

Serwis Przeniesienie.com wyszukuje oferty o najniższych cenach za minutę połączenia

Analizując oferty operatorów można dojść do wniosku , że są one  w wielu przypadkach zawiłe i niezbyt czytelne dla klientów.  Dlatego też przy porównaniu ofert niezbędne jest założenie pewnych uproszczeń.
Przyjęto że,  najważniejszym kryterium będzie  koszt przeprowadzenia rozmowy wychodzącej , do sieci głównych operatorów   za okres 1 minuty.  Powyższe założenie przyjęto ponieważ koszty rozmów to największy składnik rachunków. Wielu klientów uważa, że telefon służy głównie do prowadzenia rozmów  i nie korzysta z takich usług jak internet, poczta elektroniczna itp.
Pamiętajmy , żeby płacić tylko za te usługi które są nam potrzebne i z których będziemy korzystać.
Zakładamy także, że suma długości przeprowadzonych rozmów w okresie miesiąca będzie bliska pakietowi minut, jaki klient otrzymuje w ramach wybranego abonamentu.  
Według raportu UKE w 2012  roku statystyczny abonent  telefonii komórkowej  rozmawiał średnio rocznie przez ponad 1800 minut ( 150 min. /miesięcznie ).
Po przeanalizowaniu ofert Dostawców Usług telefonii komórkowej wyraźnie widać, że najbardziej atrakcyjne są oferty ,,tylko-sim" ( oferty bez telefonu).
Dlaczego tak jest przeczytaj tutaj: dlaczego oferta bez telefonu ►►
Oferty bez telefonu są niezwykle atrakcyjne cenowo i jeżeli chcemy naprawdę oszczędzać musimy zrezygnować z super telefonu co 12 miesięcy ( lub co 24 miesiące).
W wielu przypadkach używany przez nas dotychczasowy telefon jest jeszcze w doskonałym stanie i może  funkcjonować następne 12 miesięcy. Przegląd i porównanie ofert bez telefonu  przedstawiono w serwisie super-SIM.pl

Następną możliwość obniżenia kosztów połączeń stwarza nam sama usługa przeniesienia numeru do innej sieci.
Operatorzy, z powodu istniejącej silnej konkurencji oraz ze względu na bardzo duże nasycenie rynku zachęcają do przeniesienia numeru do ich sieci, oferując różnego rodzaju specjalne promocje (specjalne taryfy dedykowane abonentom zmianiającym numer, dodatkowe pakiety rozmów, rabat na abonament itp) niedostępne w normalnej ofercie. Zmieniając operatora można naprawdę dużo zyskać.


 


więcej
więcej
© Przeniesienie.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2011