SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Informacje dodatkowe

 Po przeniesieniu numeru stacjonarnego do sieci Plus, Play czy T-Mobile w zakresie funkcjonalności połączeń praktycznie nic się nie zmienia się.  Nawet opłaty , które płacą nasi znajomi, dzwoniąc do nas , nie ulegają zmianie. Są to nadal stawki które obowiązują w ramach sieci stacjonarnej. Numer stacjonarny w sieci Operatora telefonii komórkowej może działać tylko w tzw. strefie stacjonarnej. Strefę tę  w przybliżony sposób określa się jako obszar o promieniu ok. 500 m a jest to obszar zasięgu jednej stacji bazowej BTS (stacja bazowa telefonii komórkowej) . Wynika z tego , że taki telefon stacjonarny jest bardziej funkcjonalny dla użytkownika ponieważ  będzie działał jak telefon bezprzewodowy dużego zasięgu. Zasięg taki może obejmować prawie całe osiedle, małą miejscowość czy całą wieś. Po przekroczeniu strefy stacjonarnej (lub wyłączeniu telefonu) włącza się poczta głosowa . Nagrane wiadomości możemy następnie odsłuchiwać. Mamy tu zatem funkcjonalność jak w automatycznej sekretarce. 

 Przenosząc numer stacjonarny do sieci komórkowej należy liczyć się z możliwością ponoszenia opłaty za utrzymanie łącza. Taka sytuacja może nastąpić gdy na linii przewodowej na której funkcjonował nasz numer stacjonarny  mamy dodatkowo zainstalowany stały dostęp do internetu. Opłata taka za utrzymanie łącza wynosi  w TP 29 zł. miesięcznie. Przenosząc zatem numer stacjonarny należy wcześniej zadbać aby na linii przewodowej nie była świadczona jakakolwiek inna usługa (również usługa w ramach tzw. WLR - hurtowego dostępu do sieci)

 Obecnie coraz bardziej popularne są tzw. oferty 2w1. Oferta taka polega uruchomieniu przez Operatora na jednym telefonie dwóch numerów tj. numeru komórkowego oraz niezależnego numeru stacjonarnego. W tym przypadku możemy mieć bardzo tani abonament za numer stacjonarny w granicach kilku złotych miesięcznie. Gdy telefon znajdzie się poza strefą stacjonarną (obszar jednej stacji bazowej BTS) na numerze stacjonarnym załącza się poczta głosowa. W sieci Plus oferta taka występuje pod nazwą Kwotoreduktor Stacjonarny 2w1

 Przy przenoszeniu telefonu stacjonarnego do sieci komórkowej nie są konieczne żadne instalacje, kable i gniazdka, tak jak w przypadku tradycyjnej telefonii stacjonarnej
♦ podpisując umowę należy wskazać adres świadczenia usługi
♦ klient otrzymuje kartę SIM z przypisanym do niej numerem stacjonarnym z  odpowiedniej strefy numeracyjnej. Strefa numeracyjna to ściśle określony obszar geograficzny charakteryzujący się tym samym numerem kierunkowym, np. „91” dla Szczecina i okolic i „22” dla Warszawy. Kartę SIM klient umieszcza w aparacie zakupionym u Operatora w ofercie promocyjnej  lub w dowolnym telefonie komórkowym, który nie posiada blokady SIM-lock innego operatora.
 


więcej
więcej
© Przeniesienie.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2011