SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Oferty rodzinne coraz bardziej popularne

Dodano: 07.10.2015

 

 

Aktualizacja: W dniu 22 października Play zmienił swoją Formułę Rodzinną. W pokazanym niżej abonamencie za 74,9 zł zwiększył się pakiet internetowy z 10 GB na 15 GB

Czy warto przenieść numer do oferty rodzinnej?

Oferty dedykowane dla rodziny są od dawna bardzo popularne w USA i Kanadzie. W ofertach takich rodzina traktowana podobnie jak mała firma i w związku z tym otrzymuje spore rabaty. Aby skorzystać z oferty rodzinnej, z reguły musimy zakupić minimum 3 karty sim na jednym koncie abonenckim.

Koncepcja oferty rodzinnej

Ogólna zasada ofert rodzinnych polega na zaproponowaniu kilku kart sim w ramach jednego abonamentu. Każda karta sim posiada określony poziom usług i są to z reguły nielimitowane połączenia (na komórki i/lub na stacjonarne), nielimitowane sms/mms-y + pakiet internetowy, który jest pakietem wspólnym dla wszystkich kart sim wchodzących w skład kontraktu rodzinnego. Do istniejącej oferty rodzinnej można zawsze dokupić następne karty sim za określoną stałą miesięczną kwotę powiększająca abonament. Maksymalna ilość kart w kontrakcie rodzinnym jest zazwyczaj ograniczona (np. do 8 sim). Ponadto do karty SIM mamy z reguły możliwość dokupienia telefonu. Abonament całkowity wzrasta wtedy o określoną kwotę zależną od wartości tego telefonu (zazwyczaj o 20 zł dla telefonów ze średniej półki)

Oferty rodzinne w Polsce

W Polsce, jeszcze do niedawna jedynie Play proponował typową ofertę przeznaczoną dla rodziny (Formuła Rodzina). Wygląda jednak na to, że konkurencja doszła w ostatnim czasie do wniosku, że dalej nie można ignorować tego segmentu rynku.

Kilka miesięcy temu, w sierpniu 2015, sieć Orange uruchomiła ofertę dedykowaną dla rodziny pod nazwą ,, Smart Plan LTE Wspólny”. Oferta ta, w większości elementów, przypomina bardzo Formułę Rodzinną Play. Jak twierdzi operator Orange nazwa ich oferty nie nawiązuje bezpośrednio do rodziny ponieważ do wspólnego konta abonenckiego możemy również dopisywać osoby spoza rodziny.

W ślad za siecią Orange poszedł również Plus, który 7 października również ogłosił swoją ofertę rodzinną. Oferta ta pod nazwą ,,Ja + Rodzina ” także przypomina w głównych założeniach Formułę Play.

Porównanie ofert rodzinnych ,,tylko-sim"

Obecnie mamy zatem na rynku 3 operatorów prezentujących oferty dedykowane dla rodziny.

Którą ofertę wybrać? Odpowiedź zależy od założonych dla rodziny preferencji jak wielkość wspólnego pakietu internetowego czy ilość usług typu ,,no limit” dla wszystkich kart sim objętych kontraktem rodzinnym.

Wybór właściwej propozycji może także ułatwić opracowane przez nas zestawienie ofert, które w postaci graficznej załączamy poniżej. W zestawieniu tym przedstawiono jedynie propozycje operatorów z najtańszym abonamentem (do 100 zł) za 3 karty sim bez telefonu i najmniejszym wspólnym pakietem internetowym 10 GB.

 

 

Posumowanie

Wydaje się, że przy założonych wyżej kryteriach oceny, oferta Orange jest najbardziej korzystna. Za abonament nieznacznie wyższy od konkurentów daje znacznie wiecej usług dla wszystkich kart sim (nielimitowane rozmowy na komórki + nielimitowane sms/mms-y). Ponadto dokupienie następnej karty sim do kontraktu rodzinnego kosztuje tylko 15 zł miesięcznie.

 

 

 
    Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

 

Autor: Krzysztof Nieścioruk
Źródło: strony internetowe operatorów komórkowych
Zobacz więcej nowości

więcej
więcej
© Przeniesieniegsm.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 2011