SONDA : Do jakiego Operatora przeniósłbyś numer?
Play
Orange
T-Mobile
Plus GSM

Planowane premiery flagowych smartfonów w 2016 roku

Dodano: 01.01.2016

 

 

Flagowe modele telefonów komórkowych w 2016 r

Rok 2015 był z pewnością niezwykle ciekawym okresem w branży telekomunikacyjnej. Konsumenci mieli okazję zobaczyć sporo innowacyjnych i oryginalnych smartfonów największych producentów na świecie oraz debiutantów, którzy dopiero co stawiali pierwsze kroki w branży.

Mijający rok był przełomowy jeśli chodzi o produkcję telefonów z zagiętymi ekranami, skanerami tęczówki czy nową generacją aparatów fotograficznych. Mieliśmy także okazję zobaczyć nowe 64-bitowe procesory Qualcomm Snapdragon 810 zapewniające niespotykaną dotąd wydajność. Wielki sukces święcili chińscy producenci smartfonów między innymi Meizu czy Xiaomi bijąc rekordy sprzedaży swoich produktów na rynku azjatyckim. Zamykając kolejny rozdział w branży telekomunikacyjnej nie sposób zapytać co dalej? Czego możemy się spodziewać w 2016 roku?

Wszyscy fani sprzętu elektronicznego i nowoczesnych urządzeń z pewnością wyczekują dwóch wielkich imprez, które odbędą się w styczniu (CES 2016) i lutym (MWC 2016). Chodzi oczywiście o targi elektroniki użytkowej, na których zapewne zadebiutują także nowe flagowe smartfony. Sądząc po tym co wydarzyło się w zeszłym roku możemy oczekiwać kilku ciekawych premier.

Poniżej prezentujemy Państwu listę flagowych smartfonów, które prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży w 2016 roku.

Sony Xperia Z6

Firma Sony ma w zwyczaju wypuszczać dwa flagowce w ciągu jednego roku. Topowy smartfon powinniśmy więc zobaczyć już w I kwartale 2016 roku.

Plotki sugerują, iż Sony planuje wprowadzić, aż 5 różnych odmian nowego urządzenia od 4-calowej propozycji po 6,4-calowego phableta.

Podobnie jak pozostali producenci, Sony planuje wyposażyć flagowca w procesor Snapdragon 820. Najprawdopodobniej urządzenie będzie też wodoszczelne.

 

Samsung Galaxy S7

Obok iPhone'a najpopularniejszy flagowiec na świecie Samsung Galaxy z pewnością doczeka się nowej wersji 7. Prawdopodobnie jego premiera odbędzie się w I kwartale 2016 roku.

Wiele wskazuje na to, że Galaxy S7 oferowany będzie w dwóch wariantach z wyświetlaczami 5,2-cali oraz 5,8-cali z wygiętym ekranem. Obie wersje mają pracować na dwóch różnych procesorach wspieranych taką samą pamięcią 4GB RAM. Flagowiec otrzyma najprawdopodobniej taki sam 16-Mpix aparat fotograficzny jak jego poprzednia wersja. Plotki sugerują również, że jego obudowa zostanie pokryta metalem bez dodatku szkła.

 

LG G5

Firma LG stara się nawiązać walkę z czołowymi producentami smartfonów na świecie. Aktualny flagowiec LG G4 posiada nieco słabszy procesor w porównaniu do Samsunga Galaxy S6, Sony Xperii Z5 czy HTC One M9. Analitycy twierdzą więc, że główna zmiana top-owej propozycji koreańskiego koncernu nastąpi w zakresie samego procesora. Coraz głośniej mówi się również o specjalnym aparacie fotograficznym, którego matrycę dla LG na wyłączność przygotuje Sony.  Smartfon LG G5 ma też otrzymać skaner tęczówki. Telefon najprawdopodobniej ujrzymy w połowie 2016 roku.

 

HTC One M10

Topowy smartfon HTC model M9 nie podbił serc klientów w upływającym roku. Sprzedaż flagowca pozostawia wiele do życzenia. Szacuje się, iż w porównaniu do poprzedniej wersji flagowca popyt na model M9  spadł aż o połowę. Konsumenci zarzucali firmie, iż nie wprowadziła ona wielu zmian w stosunku do poprzedniej generacji urządzenia. Narzekano również na kłopoty z przegrzewaniem się telefonu.

Wobec powyższego HTC One M10 musi zaoferować coś nowego co ponownie przyciągnie do niego klientów. Smartfon powinien zadebiutować na targach MWC 2016 w Barcelonie, ale kiepska sprzedaż aktualnego flagowca może wymusić na tajwańskim producencie przyspieszenie jego premiery.

 

iPhone 7

W przypadku iPhonów każdy nowy model niesie ze sobą coś nowego. Aktualnie nie znajdziemy żadnych potwierdzonych informacji dotyczących nowej wersji iPhone'a. Internet pełny jest jednak spekulacji i wyciekających nieoficjalnych wieści dotyczących urządzenia.

Wiele wskazuje na to, iż nowy iPhone ma być wodoszczelny. Znacznego usprawnienia doczeka się również jego bateria. Wyświetlacz smartfona ma być pozbawiony ramek podobnie jak w przypadku telefonów Sharp. Czy te informacje okażą się trafne dowiemy się chyba nie wcześniej jak we wrześniu 2016 roku.

 

 

 

 
    Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

 

Autor: Paweł Terlikowski
Źródło: www
Zobacz więcej nowości

więcej
więcej
© Przeniesieniegsm.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 2011