Przeniesienie numeru do nju mobile

Każdy numer istniejący u dowolnego operatora komórkowego możemy przenieść do sieci nju mobile. Przenosząc numer możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby się o tym przekonać wystarczy dokładnie zapoznać się z tą ofertą. Więcej o nju mobile =>

Przeniesienie do nju abonament

Włączona usługa  ,,bez limitu 19 zł"

W ramach oferty abonamentowej otrzymujemy:
bez limitu połączeń do sieci komórkowych i stacjonarnych
bez limitu SMS/MMS-ów
1 do 3GB pakiet internetowy - w zależności od stażu
19 zł max. rachunek miesięczny
1 GB pakiet internetowy w roamingu UE 
9 GB opcjonalnie dodatkowy pakiet internetowy za 9 zł

 

Posiadając jeden numer nju abonament mamy możliwość zakupu drugiego, z takimi samymi usługami, za kwotę 9 zł miesięcznie.

Dodatkowy numer nju - idealna oferta na przeniesienie numeru

Od kwietnia 2015 r do każdej umowy nju abonament mamy możliwość dokupienia jednego numeru dodatkowego z abonamentem 9zł . Numer taki posiada takie same limity usług jak numer podstawowy. Na przykład jeżeli numer podstawowy ma uruchomioną usługę ,,bez limitu 29zł" to na numerze dodatkowym mamy również nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci oraz współdzielony pakiet internetowy 10/20 GB. Dodatkowy numer nie musi być koniecznie nowym numerem. Może to być nasz numer u innego operatora , który zdecydujemy się przenieść do sieci nju.

 

 

 

Oferta na kartę czy oferta abonamentowa?

Porównanie takie wypada na korzyść oferty z rachunkiem co pokazuje załączona poniżej tabela.

nju abonament Drugi numer za 9 zł /mies, Oferta za 19 zł/30 dni obejmuje no-limit na rozmowy + pakiet 1 GB
nju na kartę Brak promocji na drugi numer, Oferta za 19 zł/30 obejmuje tylko no-limit na rozmowy

 

Zauważmy, że korzystając z oferty nju abonament nie będziemy płacić całego abonamentu jeśli w danym miesiącu mniej korzystaliśmy z usług. Po zniesieniu rachunku minimalnego w nju abonament nasze koszty miesięczne będą takie same jak w ofercie na kartę ponieważ do momentu przekroczenia limitu wydatków dla wybranego pakietu usługowego (np kwoty 29 zł) wysokość kosztów naliczana jest według stawek jednostkowych (19 gr/min , 9 gr/SMS).

 

Przeniesienie numeru - krok po kroku

Proces przeniesienia numeru jest w zasadzie podobny jak w innych sieciach z tą różnicą, że wszelkie czynności możemy dokonać wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego. W dalszej części strony przedstawiono w punktach szczegółowy proces przeniesienie numeru.

Wybór rodzaju oferty

Na stronie www.njumobile.pl najpierw wybieramy przycisk ,,przenieś numer" a następnie przejdź do sklepu.

Wybierz opcje - przeniesienie numeru

Wybieramy opcję ,,chcę przenieść numer do nju" i następnie wpisujemy numer naszego telefonu który chcemy przenieść. Na numer ten zostanie wysłany sms z jednorazowym kodem który następnie należy wprowadzić do formularza. Jest to forma weryfikacji i potwierdzenia, że numer należy do nas.

Przejście z nju na kartę do oferty z rachunkiem

Jeżeli przenosimy numer do oferty  z rachunkiem mamy jeszcze jedną opcję do wyboru: ,,chce zmienić ofertę z nju na kartę na nju z rachunkiem. Jeżeli zdecydowaliśmy się przenieść numer od innego operatora do oferty z rachunkiem to nie zaznaczamy tej opcji

Wybór bezpłatnych usług

Możemy zaznaczyć od razu interesującą nas opcję bezpłatnych usług jak np ,,bez limitu 19 zł " lub ,,bez limitu 29 zł". Jeśli tego nie zrobimy zawsze możemy później aktywować każdą usługę.

E-faktura

Zaznaczamy koniecznie opcję e-faktura. Jeśli tego nie zrobimy czeka nas opłata aktywacyjna w wysokości 20 zł i w następstwie będziemy otrzymywać faktury w formie papierowej.

Rodzaj karty SIM

Wybierany rodzaj karty SIM do naszego telefonu. Mamy dwie opcje do wyboru: standardową kartę SIM z możliwością wyłamania do standardu microSIM lub kartę nanoSIM. Karta nanoSIM będzie nam potrzebna jeśli posiadamy telefon iPhone 5/5s/5c lub iPad mini. Raz otrzymaną kartę możemy później wymienić na inną za opłatą 25 zł. Po dokonaniu wyboru karty SIM klikamy przycisk Dalej >

Dane osobowe

Wprowadzamy nasze dane osobowe zgodnie z formularzem na stronie. Należy również podać obowiązkowo e-mail i swój dotychczasowy numer telefonu i tryb przeniesienia numeru.

Wysłanie zamówienia i weryfikacja przez operatora

Po zaakceptowaniu różnego rodzaju zgód i akceptacji regulaminu sklepu internetowego klikamy na przycisk Zamawiam. Po pozytywnej weryfikacji zamówienia przez Operatora otrzymamy na adres mailowy potwierdzenie możliwości przeniesienia numeru oraz informację o wysłaniu kurierem niezbędnych dokumentów (umowa, wniosek o przeniesienie numeru, pełnomocnictwo)

Dostarczenie i podpianie umowy

Po otrzymaniu maila od operatora z potwierdzeniem transakcji w okresie 5 dni roboczych powinnyśmy otrzymać wszystkie niezbędne dokumenty. Następnie, po podpisaniu dokumentów w ciągu 3 dni operator powiadomi nas o możliwości przeniesienia numeru oraz o dacie przeniesienia numeru. Data ta to dzień rozwiązania umowy z dotychczasowym operatorem. Proponujemy aby przy wypełnianiu dokumentów wybierać opcję przeniesienia numeru z zachowaniem okresu na jaki została zawarta umowa z dotychczasowym operatorem. Możemy zgłosić chęć przeniesienie numeru w dowolnym czasie ale bedziemy wtedy zobowiązani zapłacić określoną karę dotychczasowemu operatorowi (jedna opłata abonamentowa + proporcjonalny zwrot udzielonej abonentowi tzw. ulgi cenowej).

Udzielenie Pełnomocnictwa

Cały proces przeniesienia numeru prowadzony jest przez sieć nju mobile na zasadzie udzielonego przez nas pełnomocnictwa. Na podstawie tego pełnomocnictwa nowy operator, w naszym imieniu, wypowiada umowę dotychczasowemu operatorowi i powiadamia go o konieczności przeniesienia numeru. Udzielenie pełnomocnictwa jest dla nas wygodne i pozwala zaoszczędzić czas na załatwianie formalności

Numer tymczasowy

Razem z umową i innymi dokumentami otrzymamy od kuriera kartę sim z numerem tymczasowym. Możemy od razu korzystać z tego numeru według stawek jednostkowych oraz ofert promocyjnych. Jeśli nie korzystamy z usług to nic nie płacimy. W ustalonym przez operatora dniu przeniesienia numer tymczasowy zmieni się na nasz numer dotychczasowy.

Informacja o dokonaniu przeniesienia

W dniu przeniesienia numeru otrzymamy informację o rozpoczęciu świadczenia usług

Czy można przenieść do nju mobile numer zarejestrowany na firmę?

Tak. Jezeli nasz numer u dotychczasowego operatora zarejestrowany jest na firmę to nie ma przeszkód aby został przeniesiony do nju mobile ale na dane osoby fizycznej. Oferta nju mobile przeznaczona jest jedynie dla Klientów indywidualnych (osób fizycznych), którzy nie zawierają umowy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Nie oznacza to, że nie możemy faktury wystawionej na osobę fizyczną zaksięgować w koszty działalności gospodarczej. Zobacz nju mobile na firmę =>

Czy karta SIM będzie działać w każdym telefonie?

Nie. Telefon nie powiniem mieć blokady simlock. Najlepiej kupić telefon bez simlock lub zlecić zdjęcie takiej blokady. Telefony zakupione w Orange, bez względu na blokadę, będą działać z kartą sim nju mobile.

Dlaczego przed rozpoczęciem zamówienia trzeba przygotować dotychczasową umowę?

Chodzi o to aby dane wpisywane w formularzu zamówienia były identyczne jak u dotychczasowego operatora. W szczególności chodzi o dane osobowe i ewentualnie dane firmy jeśli przenosić będziemy numer firmowy. Niezgodność tych danych często jest przyczyną opóźnień i problemów przy rozpatrywaniu wniosku

 

 
    Jeśli informacja na stronie była przydatna - Poleć nas na Facebooku

 

 


więcej
więcej
© Przeniesienie.com Wszelkie prawa zastrzeżone 2011